Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Szkoły nie oddamy". Gimnazjum padnie ofiarą reformy edukacji?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 8 marca 2017 r. o 14:14 Powrót do artykułu
Jedno jest pewne. Nauczyciele interesują się tylko swoim losem, a nie dzieci. Połowa nauczycieli nie umie uczyć i to wcale nie wina tego, że ktoś się nie chce uczyć. Pan Mackiewicz w ogóle nie powinien "uczyć" matematyki. Ktoś, kto uczęszczał do tego gimnazjum kilkanaście lat temu, może mieć dobre zdanie. Niestety obecnie sytuacja wygląda dosyć tragicznie. Do dobrych nauczycieli mogę z czystym sercem zaliczyć: Panią Putowską, Baran, Palczewską i Rajchert.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żenada, brak słów na niektóre wpisy... Jeśli nauczyciele interesują się "tylko swoim losem", to co jeszcze robią w tej szkole? Czemu dołączyli się do działań mieszkańców, jeśli dla większości z nich nie będzie tam pracy od września? Ilu z nich będzie miało tam tzw. etat, tym bardziej jakby powstała podstawówka - 3 może 4 osoby, reszta po 4-5godzin/tydzień - czyli ok. 1/3 etatu - czy, aby na pewno ktoś, kto myśli "tylko o sobie" będzie pracował za 500-700zl miesięcznie, oni też mają swoje rodziny, które trzeba utrzymać, pasja do tego zawodu nie da im na chleb, siły odejdą jak ktoś z nich odczyta niektóre komentarze z tego forum. Szczerze - widząc poziom i nastawienie na tym forum, to życzę tym ludziom, aby zaczęli w końcu myśleć o sobie, aby zaczęli szukać pracy np. w Lublinie, aby ją znaleźli i aby mogli pracować pomagając wielu innym uczniom, tak jak mi i moim znajomym pomogli - i to bez nazwisk, niby "lepszych/gorszych" nauczycieli...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie! Anonimowo łatwo oczerniać, podpisać się trzeba nie tylko umieć, ale jeszcze mieć odwagę. Mam nadzieję, że ktoś to zgłosi jako pomówienia, jak już to nie zostało zrobione!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To dlaczego się nie podpisałeś ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo nie ma takiej potrzeby, a nie dlatego, że równam "do reszty" :), i przede wszystkim dlatego, że nikogo moim wpisem nie obraziłem i nie oczerniłem, zaś jak ktoś zechce zawsze też i mój nr IP znajdzie, tylko że ja nie wpisałem tu nic, z czego bym się musiał tłumaczyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzięki, że ktoś to w końcu napisał, wpisy na temat nauczycieli - i to po nazwisku - od osób, co tyle, że przespały swój czas w gimnazjum, a teraz hsiluja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CD. a teraz usiłują przerzucić winę na nauczycieli, za swoje "lenistwo", czy coś innego, to zwykły skandal!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Artykuł nie dotyczy nauczycieli, kto jest dobry, a kto nie, a forum to nie miejsce do wylewania swoich nawet uzasadnionych żalów , jego treść odnosi się do dzikiej likwidacji szkoły przez władze samorządowe wbrew społeczności lokalnej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak, tylko, że ktoś to musi wyjaśnić co niektórym osobom piszącym na tym forum :(. Niby żyjemy w wolnym kraju, podobno demokracja jest fundamentalna, a okazuje się, że oczekiwania i prośby społeczności lokalnej wyrażane jasno i prostym językiem nie są zozumiane przez osoby decydujące, co będzie dalej :(.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No proszę - tylko pojawił się wątek odpowiedzialności prawnej za umieszczane wpisy i to "forum" nagle "zamarło", ciekawe dlaczego... ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie rozumiem tego wszystkiego, reforma wprowadzona przez obecnie rządzących ma za zadanie wprowadzić zamieszanie, tak aby wyglądało na to, że to wina sprawujących władze w samorządach, a obecna partia rządząca poszerzyła swój elektorat w następnych wyborach a pierwsze z nich to właśnie samorządowe. Nie ma co tu oczerniać sołtysa ani radnego tym bardziej wójta czy całej rady, gdyż to na nich spoczywa realizacja reformy. Pytam się każdego walczącego o podstawówkę czy chciałby aby jego pociecha uczyła się w klasie 3 max 5 osobowej- zero socjalizacji, rywalizacji w nauce, całkowicie niepedagogiczne, po drugie kadra obecnie nauczająca w gimnazjum nie ma kwalifikacji do nauczania początkowego. Wyposażenie każdej ze szkół podstawowych jest na zbliżonym poziomie do gimnazjum także nie jest to argument przemawiający za. Jestem za aby gminy tworzyły przedszkola samorządowe ale nie oszukujmy się kto chce to i tak wywiezie dziecko do miasta. Radawczyk Drugi znajduje się na skraju gminy, ani przedszkole ani szkoła podstawowa nie ma tam racji bytu, ludzie myślcie racjonalnie... Pani wypowiada się o konieczności powstania w tym miejscu podstawówki ale swoje dzieci posyła do szkół w Lublinie, a Pan S. generalnie jest przeciw wszystkiemu ale jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził... Nie zauważa się aby postulowali rodzice, raczej są to osoby, których dzieci dawno już mają za sobą szkołę podstawową. Mieszkańcy Radawczyka, zrozumiałe jest to, ze walczycie o swoje podwórze natomiast rada wraz w wójtem musi myśleć bardziej globalnie nie tylko Radawczyk i szkoła ale wziąć pod uwagę, że taka decyzja może ważyć losy innych placówek szkolnych w naszej gminie. Nie wieszajcie psów na tych, którym popadło realizować założenia reformy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Wszystkich tak żarliwie walczących o powstanie szkoły podstawowej w miejsce gimnazjum, dlaczego nie powołacie stowarzyszenia i nie założycie swej szkoły. Na pewno wójt gminy użyczy budynku. Dlaczego? Może dlatego, że 80-100 dzieciaków w tej szkole, o których mówicie to chory wytwór Waszej wyobraźni?! Wszyscy nagle teraz przeciwko likwidacji gimnazjów, choć każdy z rodziców wie, że gimnazja to najgorszy z możliwych wynalazków. Wszyscy? A może tylko bezpośrednio zainteresowani - nauczyciele, ich rodziny?! Jestem ojcem dwoje dzieci w podstawówce i jestem zachwycony likwidacją gimnazjów!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To gimnazjum powinno zostać zlikwidowane a personel zwolniony od dyrektora po sprzątaczka w szkole dzieje się źle dzieciaki oczywiście te wybrane nie słuchają się nauczycieli robią co chcą palą papierosy wulgarnie się zachowują przy aprobacie nauczycieli grzeczniejsze lub spokojniejsze dzieci z lobuzami mają krzyż pański a nauczyciele udają że tego nie widzą dlatego to siedlisko ludzi niekompetetnych rozwiązać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzę, że kogoś fantazja ponosi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Dokładnie" , kilku uczniów sprawia problemy wychowawcze, jak w każdej innej szkole, pracownicy sobie z tym radzą, uczniowie różnie, ale tę szkolę należy zamknąć, brak słów... Rzeczywiście nasuwa się pytanie: po co utrzymywać szkołę, dla ludzi, którzy nie doceniają wartości szkoły i edukacji jako takiej??? Szkoła powinna być dla ludzi, ktorzy są myślacy/chcą takimi się stać, a nie dla osób, dla nauka/rozwijanie się jest tylko karą. Jak to ktoś kiedyś powiedzial: takie Rzeczypospolite, jakie młodzieży chowanie, ale najlepsze intencje nie pomogą, jak nie ma z kim tak naprawdę "pracować" :(. Inne zdanie wypowiedziane przez kogoś światłego:"głupim narodem rządzi się latwiej", więc może to ten poziom reprezentują i w tę stronę chcą iść niektóre osoby wypowiadając się w taki dziwny sposób na tym forum? Przykro, że są ludzie, którzy w dzisiejszych czasach są w stanie jeszcze tak "myśleć"...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O ile można się zastanawiać nad sensem likwidacji innych szkół to akurat w przypadku tej nie ma wątpliwości, że powinno się to odbyć w trybie natychmiastowym. Nieudolność to wizytówka tej placówki, kadra zapomniała chyba że podstawowym obowiązkiem szkoły jest edukacja, a nie organizowanie jedynie wymian i wyjazdów. Dyrektora ciężko spotkac, nieustannie na wymianach i wyjazdach, no chyba że tv przyjeżdża
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkańcu gminy- co rozumiesz przez określenie ,, nieudolność placówki". Z tego co ja wiem, zdecydowana większość uczniów po ukończeniu tego gimnazjum idzie do szkoły średniej i sobie w niej radzi.To, że grupa kilku uczniów ma możliwość zobaczenia kawałka świata- to źle? O tym decydują ich rodzice.Nauczyciele zapominają o swoich obowiązkach? Ilu z nich jedzie na taką wymianę? Może 2 czy 3.Moje dzieci uczęszczały do tej szkoły, były bardzo zadowolone i ja również. Czuły się w niej bezpiecznie. Każdy najmniejszy problem był przez nauczycieli zauważony i niebagatelizowany. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Do Wszystkich tak żarliwie walczących o powstanie szkoły podstawowej w miejsce gimnazjum, dlaczego nie powołacie stowarzyszenia i nie założycie swej szkoły. Na pewno wójt gminy użyczy budynku. Dlaczego? Może dlatego, że 80-100 dzieciaków w tej szkole, o których mówicie to chory wytwór Waszej wyobraźni?! Wszyscy nagle teraz przeciwko likwidacji gimnazjów, choć każdy z rodziców wie, że gimnazja to najgorszy z możliwych wynalazków. Wszyscy? A może tylko bezpośrednio zainteresowani - nauczyciele, ich rodziny?! Jestem ojcem dwoje dzieci w podstawówce i jestem zachwycony likwidacją gimnazjów!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
,,dokładnie tak" już to raz napisałeś-13.03.Ile razy mamy to czytać?- na tym forum 100 razy, na Lublin112 jeszcze więcej? Może wymyślisz coś mądrzejszego???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem przekonana, że gdyby zlikwidować szkołę w zemborzycach i stasinie i tamte dzieci dowozić do nas to byłby to dobry pomysł. Piękna szkoła podstawowa powstałaby. Działajmy i nie poddawajmy się!!! Zwyciężymy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...